• SOCIAL MEDIA

Projekt edukacyjny-Szkoła z Prawami Dziecka

Data: 10 czerwca 2019Autor: Kategoria: Aktualności i informacje, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła z Prawami Dziecka to projekt edukacyjny UNICEF, do którego przystąpiła nasza szkoła. Edukacja o prawach dziecka to istotny element całego procesu wychowawczego, gdyż daje dzieciom wiedzę i umiejętności korzystania z przysługujących praw. Kształtuje się również wśród młodych ludzi postawa zaangażowania społecznego. Podczas zajęć, najmłodsze dzieci zastanawiały się, co powinien zabrać przyjaciel na Inną Planetę oraz oglądnęły bajkę nt. Konwencji o Prawach Dziecka. Starsza młodzież wysłuchała tematycznej prezentacji, a następnie wspólnie przeanalizowaliśmy Drzewo Praw i Obowiązków Dziecka. Na koniec wysłuchaliśmy przepięknej historii Malali- dziewczynki walczącej o prawa najmłodszych. Dokonaliśmy również wyboru lokalnych „Szeryfów Praw Dziecka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send Comment