• SOCIAL MEDIA

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Data: 20 czerwca 2018Autor: Kategoria: Archiwum 2017/2018, Szkoła Promująca Zdrowie

W ostatnich dniach roku szkolnego nasi pierwszoklasiści oraz zerówkowicze mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej. Była to również okazja dla przedszkolaków, aby usiąść w ławce szkolnej i poczuć jak to będzie od przyszłego roku.
„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to program opracowany przez ekspertów Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Na początku obejrzeliśmy film edukacyjny, po którym oprowadzał nas Pan Szczoteczka. Dowiedzieliśmy się dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne, jak płytka nazębna im szkodzi oraz jak dbać o całą jamę ustną. Każdy z uczestników otrzymał kolorowy arkusz ćwiczeń, przewodnik dla rodziców oraz na zakończenie, wręczony przez p. Anię, certyfikat pomyślnie ukończonego kursu.
Uczniowie z ochotą zaangażowali się w rozmowę na temat higieny oraz starannie wypełniali przygotowane ćwiczenia. Piękne, białe uśmiechy to dowód, że lekcja się udała, sami spójrzcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send Comment