Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Data: 20 czerwca 2018Autor: Kategoria: Archiwum 2017/2018, Szkoła Promująca Zdrowie

W ostatnich dniach roku szkolnego nasi pierwszoklasiści oraz zerówkowicze mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej. Była to również okazja dla przedszkolaków, aby usiąść w ławce szkolnej i poczuć jak to będzie od przyszłego roku.
„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to program opracowany przez ekspertów Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Na początku obejrzeliśmy film edukacyjny, po którym oprowadzał nas Pan Szczoteczka. Dowiedzieliśmy się dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne, jak płytka nazębna im szkodzi oraz jak dbać o całą jamę ustną. Każdy z uczestników otrzymał kolorowy arkusz ćwiczeń, przewodnik dla rodziców oraz na zakończenie, wręczony przez p. Anię, certyfikat pomyślnie ukończonego kursu.
Uczniowie z ochotą zaangażowali się w rozmowę na temat higieny oraz starannie wypełniali przygotowane ćwiczenia. Piękne, białe uśmiechy to dowód, że lekcja się udała, sami spójrzcie!