• SOCIAL MEDIA

Ferie-środa-14.02.2018r.-Warsztaty

Data: 14 lutego 2018Autor: Kategoria: Archiwum 2017/2018, Szkoła Promująca Zdrowie

Kolejny dzień ferii spędziliśmy na rewelacyjnych warsztatach w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach-„Wspomnienia ze szkolnej ławy”. Dowiedzieliśmy się: Co to jest kaligrafia? Do czego służy gęsie pióro czy lipowy patyczek? Co to jest kałamarz? Celem warsztatów było przybliżenie charakteru szkoły wiejskiej z dawnych lat. Uczniowie mogli zasiąść w starych ławkach oraz, przy użyciu gęsich piór i atramentu umieszczonego w kałamarzach, zapoznać się z dawną metodą pięknego pisania i ze sposobem zapisywania osobistych przemyśleń, wspomnień w formie pamiętnikarskiej. Natępnie wykorzystując technikę plastyczną-kolaż-wykonali piękne pamiętniki, które od dzisiaj będą zapełniać się fantastycznymi wydarzeniami.
Oto nasze zmagania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Send Comment